Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.286 kg |
|---|---|
| Dimensions | 39 × 19 × 13 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Is Electric | lithium battery |
| Anti-wind Ability | 35 |
| Drone Weight | 35 |
| Takeoff Weight | 35 |
| Transit Time (Days) | 150 |
| Video Capture Resolution | other |
| Operator Skill Level | Beginner |
| CE | Certificate |
| Indoor/Outdoor Use | outdoor |
| Camera Mount Type | other |
| Barcode | No |
| Certification | CE |
| Model Number | parkten 320 |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Controller Mode | MODE2 |
| Flight Time | 10~20 |
| Control Channels | 2 CHANNELS |
| Controller Battery | 3*AA 1.5V batteries |
| Plugs Type | USB |
| Warning | take care of it |
| Remote Distance | 150m |
| Warranty | 1 month |
| Dimensions | 31cm-50cm |
| Charging Time | 30minutes |
| Charging Voltage | 3.7V(150MAH) 20C |
| Power Source | Electric |
| Remote Control | Yes |
| Package Includes | Remote Controller, Batteries, charger, Original Box, Operating Instructions, USB CABLE |
| Material | Foam |
| Brand Name | parkten |
| Features | Wi-Fi |
| Recommend Age | 3-6Y, 6-12y |
| Origin | Mainland China |
| Aerial Photography | No |
| Type | Airplane |
Instock
There are no reviews yet.