Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 1.2 kg |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 20 × 20 cm |
| Anti-wind Ability | Not measured |
| Drone Weight | Not measured |
| Takeoff Weight | Not measured |
| Type Number | 84800 |
| Transit Time (Days) | Not measured |
| Video Capture Resolution | other |
| Operator Skill Level | Beginner |
| CE | Type |
| Indoor/Outdoor Use | outdoor |
| Camera Mount Type | other |
| Barcode | No |
| Certification | CE |
| Model Number | 84800 |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Controller Mode | MODE2 |
| Flight Time | 10~20 |
| Control Channels | 4 channels |
| Controller Battery | 4*AA battery(not including) |
| Plugs Type | please see the instruction |
| Warning | Not suitable for children under 6 years old |
| Remote Distance | about 200m |
| Warranty | 1 month |
| Dimensions | 31cm-50cm |
| Charging Time | About 60Mins |
| Charging Voltage | 110-240V |
| Power Source | Electric |
| Remote Control | Yes |
| Package Includes | Batteries, Operating Instructions, charger, Remote Controller |
| Material | Metal, Foam |
| Brand Name | Tccicadas |
| Features | Wi-Fi |
| Recommend Age | 14+y |
| Origin | Mainland China |
| Aerial Photography | No |
| Type | Airplane |
Instock
There are no reviews yet.