Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 1.56 kg |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 18 × 32 cm |
| Humidifying Capacity | ≤380ml/h |
| Model Number | AM833, AM833 |
| Shape | Commercial Square |
| Operation Method | Keyboard Type |
| Coverage Area | 31-40㎡ |
| Power Type | A.C. Source |
| Humidity Control | Touch-tone |
| Mist Output (gallon / day) | 90, 200-300ml/h |
| Use | Household |
| Function | Ultrasonic Sterilize, Aromatherapy |
| Mist Outlet Quantity | ONE |
| Classification | Humidification |
| Timing Function | Yes, Yes |
| Water-shortage Power-off Protection | Yes |
| Installation | Tabletop / Portable, Tabletop / Portable |
| Certification | ce, ROHS, CE |
| Noise | <36db, <36db |
| Humidification Method | Mist Discharge |
| Capacity | 4.1-6L, 4.5L |
| Voltage (V) | 220V, 220-240 |
| Power (W) | 25W, 25 |
| Brand Name | Hompp |
| Origin | Mainland China |
| Application | Hotel, Household |
| Power Source | Electric, Manual |
| Type | Ultrasonic Humidifier |
| App-Controlled | NO |
| Material | ABS/PP |
Instock
There are no reviews yet.