Instock
| Weight | 0.42 kg |
|---|---|
| Dimensions | 16 × 16 × 20 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Time to market | 2017 |
| Humidifying Capacity | 30ml/h |
| Model Number | USB Aroma Diffuser |
| Shape | Other |
| Operation Method | REMOTE CONTROL |
| Coverage Area | 11-20㎡ |
| Power Type | USB |
| Humidity Control | Remote Control |
| Mist Output (gallon / day) | 10-30ML/H |
| Use | Household |
| Function | Aromatherapy |
| Mist Outlet Quantity | ONE |
| Classification | Humidification |
| Timing Function | Yes |
| Water-shortage Power-off Protection | Yes |
| Installation | USB |
| Certification | CE |
| Type | Ultrasonic Humidifier |
| Noise | <36db |
| Humidification Method | Mist Discharge |
| Capacity | <1L |
| Voltage (V) | 5V |
| Power (W) | 5w |
| Brand Name | Himist |
| Origin | Mainland China |
| Feature 1 | Creative Raindrop Diffuser |
| Feature 2 | Decompression Water Drop Humidifier |
| Feature 3 | 2H/4H/8H Three Gear Timing |
| Feature 4 | Colorful Atmosphere Night Light |
| Feature 5 | Essential Oil Aromatherapy Soothing |
| Feature 6 | Ultrasonic Atomization Nano Mist |
| Feature 7 | Convenient Remote Control Operation |
| Applicable to | Home Living room Office Bedroom Yoga Dormitory |
Instock
There are no reviews yet.