Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.85 kg |
|---|---|
| Dimensions | 16 × 16 × 13 cm |
| Time to market | 2017 |
| Humidifying Capacity | 30ml/h |
| Model Number | TS-MHU03 |
| Shape | Classic Columnar |
| Operation Method | REMOTE CONTROL |
| Coverage Area | 11-20㎡ |
| Power Type | A.C. Source |
| Humidity Control | Manual |
| Mist Output (gallon / day) | 0.2 |
| Use | Household |
| Function | Aromatherapy |
| Mist Outlet Quantity | ONE |
| Classification | Humidification |
| Timing Function | Yes |
| Water-shortage Power-off Protection | Yes |
| Installation | Tabletop / Portable |
| Certification | ROHS, UL(纺织品) |
| Type | Cool-Mist Impeller Humidifier |
| Noise | <36db |
| Humidification Method | Mist Discharge |
| Capacity | 500ml |
| Voltage (V) | 100V-240V |
| Power (W) | 12W |
| Brand Name | THANKSHARE |
| Origin | Mainland China |
Instock
There are no reviews yet.