Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.53 kg |
|---|---|
| Dimensions | 22 × 15 × 21 cm |
| Time to market | 2017 |
| Humidifying Capacity | 30ml/h |
| Model Number | KC-013 |
| Shape | Other |
| Coverage Area | 11-20㎡ |
| Power Type | A.C. Source |
| Use | Household |
| Function | Aromatherapy |
| Mist Outlet Quantity | ONE |
| Classification | Humidification |
| Water-shortage Power-off Protection | Yes |
| Installation | Tabletop / Portable |
| Certification | ce, ROHS |
| Type | Ultrasonic Humidifier |
| Noise | <36db |
| Humidification Method | Mist Discharge |
| Capacity | 270ml |
| Voltage (V) | 5V |
| Power (W) | 5w |
| Brand Name | kinscoter |
| Origin | Mainland China |
| Spray time | 8 hours |
Instock
There are no reviews yet.