Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.442 kg |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 20 × 20 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Is Electric | lithium battery |
| Anti-wind Ability | good |
| Drone Weight | / |
| Takeoff Weight | / |
| Transit Time (Days) | / |
| Video Capture Resolution | other |
| Operator Skill Level | Beginner, Intermediate |
| Indoor/Outdoor Use | outdoor |
| Camera Mount Type | other |
| Controller Mode | MODE2 |
| Flight Time | 5~10 |
| Control Channels | 4 channels |
| Controller Battery | 4*AA |
| Warning | no |
| Remote Distance | 80meter |
| Dimensions | 11cm-30cm |
| Charging Time | 40minute |
| Power Source | Electric |
| Remote Control | Yes |
| Package Includes | Original Box, Batteries, Remote Controller, Operating Instructions, USB CABLE |
| Material | Plastic, Foam |
| Features | other |
| Recommend Age | 14+y, 3-6Y |
| Origin | Mainland China |
| Aerial Photography | No |
| Type | Airplane |
| property 1 | L0712 |
| property 2 | remote control aircraft |
| property 3 | unmanned aerial vehicle |
| property 4 | EPP |
| property 5 | glider |
| property 6 | F22 |
| property 7 | warcraft |
| property 8 | fixed wing |
| property 9 | F22 warcraft |
Instock
There are no reviews yet.