Instock
| Weight | 0.8 kg |
|---|---|
| Dimensions | 50 × 43 × 9 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Is Electric | lithium battery |
| Anti-wind Ability | Band four |
| Drone Weight | 179g |
| Takeoff Weight | 189g |
| Transit Time (Days) | 1km |
| Certificate Number | U02109220713142-1E |
| Video Capture Resolution | other |
| Operator Skill Level | Beginner |
| CE | Certificate |
| Indoor/Outdoor Use | outdoor |
| Camera Mount Type | other |
| Certification | CE |
| State of Assembly | Almost Ready |
| Controller Mode | MODE1, MODE2 |
| Flight Time | 10~20 |
| Control Channels | 4 channels |
| Controller Battery | AA |
| Remote Distance | 0~150 |
| Remote Control | Yes |
| Package Includes | Original Box, Operating Instructions, charger, Remote Controller, USB CABLE |
| Material | Plastic, Foam |
| Brand Name | pankeda |
| Features | other |
| Recommend Age | 14+y, 6-12y |
| Origin | Mainland China |
| Aerial Photography | No |
| Ability development | Interactive toys for parent-child communication |
| colour | camouflage colour |
| Applicable age | Unlimited |
| Toy material | EVA/foam |
| Empty machine weight | 0-1.5kg (inclusive) |
| brand | pankeda |
| Item number | QF009 |
| Is it exclusively for foreign trade | be |
| Applicable population | Unlimited, girls, boys |
| specifications | 52.5*37.5*17CM |
| Featured features | Four-channel SU35 fighter, stunt one-key switching, 360 roll, 720 auto |
| packing | Color box |
| Maximum flight altitude | More than 120 meters (excluding) |
| passage | 4 channels |
| measure | Above 50cm |
| Is there a shopping guide video? | be |
| Takeoff Total Weight | 0-250g (excluding) |
| Main sales regions | Europe, South America, North America, Northeast Asia, Middle East |
| Remote control mode | Handle |
| type | aircraft |
Instock
There are no reviews yet.