Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 45 kg |
|---|---|
| Dimensions | 100 × 100 × 100 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Power (W) | <800W |
| Brand Name | BMAD, SINMEDA |
| Origin | Mainland China |
| Machine Type | Other |
| Weight (KG) | 40 |
| Showroom Location | None |
| Video outgoing-inspection | Provided |
| Machinery Test Report | Provided |
| Marketing Type | Ordinary Product |
| Warranty of core components | 1 Year |
| Core Components | Motor, Pump |
| Condition | New |
| Place of Origin | Anhui, China |
| Fuel | Electric |
| Use | Descaling / Stripping |
| Cleaning Process | Cold Water Cleaning |
| Cleaning Type | Clean-In-Place (CIP) |
| Material | Plastic |
| Power | 1000W |
| Dimension(L*W*H) | 610*375*470mm |
| Warranty | 1 Year |
| Boiler power | 2500W |
| Steam boiler. | 1500w |
| Voltage | 220V |
| Power cord length | 10M |
| Clean water tank /Dirty water tank | 10 L/10L |
| Net weight | 40 kg |
| Key word | carpet commercial cleaning |
| Vacuum suction power | ≥25kpa |
| Body size | 610X375X470mm |
| Name | Carpet cleaning machine Steam mill head |
Instock
There are no reviews yet.