Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 20 kg |
|---|---|
| Dimensions | 50 × 60 × 30 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Power (W) | <800W |
| Brand Name | BMAD, JPET |
| Origin | Mainland China |
| Machine Type | Other |
| Applicable Industries | hotels, Garment Shops |
| Weight (KG) | 19.6 |
| Showroom Location | None |
| Video outgoing-inspection | Provided |
| Machinery Test Report | Provided |
| Marketing Type | Ordinary Product |
| Warranty of core components | 1 Year |
| Core Components | Motor |
| Condition | New |
| Place of Origin | Guangdong, China |
| Fuel | Electric |
| Use | Degreasing/ floor/carpet/sofa/glass cleaning/ car washing |
| Cleaning Process | Vapor Cleaning |
| Cleaning Type | HIGH PRESSURE CLEANER |
| Material | Glass / Ceramic |
| Power | 2862W |
| Dimension(L*W*H) | 455*410*845mm |
| Warranty | 1 Year |
| capacity | 30L |
| Clean Water Capacity | 10L |
| voltage | 220v-240v |
| power of water pump | 34w/28w |
| power of vacuum motor | 800w |
| steam heater power | 2000W |
| height | 830mm |
| mode of cooling | circulating air cooling |
| air flow rate | 53L/S |
| vacuum suction | 230mbar |
Instock
There are no reviews yet.