Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 20 kg |
|---|---|
| Dimensions | 55 × 55 × 65 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Model Number | KF-280D (18L), KF-280D (18L) |
| Cleaner Type | Steam Cleaner |
| Water Shortage Alarm | Yes |
| Steam Duration | 10-15 minutes |
| Certification | ce |
| Type | Canister-Type, Pressure Steam Sterilization Equipments |
| Power (W) | 1801-2000W |
| Brand Name | FirnFose |
| Origin | Mainland China |
| Place of Origin | Zhejiang, China |
| Instrument classification | Class II |
| Warranty | 1 Year |
| After-sale Service | Online technical support |
| Product name | Portable Steam sterilizer |
| Valid volume | 18L/24L/30L |
| Working pressure | 0.165Mpa |
| Time Range | 0-80min |
Instock
There are no reviews yet.