Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 3.5 kg |
|---|---|
| Dimensions | 43 × 12 × 31 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Model Number | STQX-02A |
| Cleaner Type | Steam Cleaner |
| Water Shortage Alarm | Yes |
| Steam Duration | >30 minutes |
| Certification | CE |
| Type | Handheld |
| Power (W) | 2401-2600W |
| Brand Name | CNTAI |
| Origin | Mainland China |
| Steam pressure | 2-3.5bar |
| Steam temperature | 110°C (230°F) |
| Heating time | 20 seconds |
| Power Cord Length | 1.8 meters (5.9 feet) |
| Water inlet pipe Length | 1.2meters (3.9 feet) |
| Steam pipe length | 2.5meters (8.2 feet) |
Instock
There are no reviews yet.