Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 1.8 kg |
|---|---|
| Dimensions | 30 × 20 × 15 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Cleaner Type | Steam Cleaner |
| Water Shortage Alarm | Yes |
| Steam Duration | 10-15 minutes |
| Certification | CB, ROHS, UL(纺织品), CE |
| Type | Handheld |
| Power (W) | 801-1000W |
| Brand Name | SenHuaYan |
| Origin | Mainland China |
| Name | Powerful Home Use Steamer /Pressurized Handheld Steam Cleaner |
| Color | Yellow, orange |
| Rated Power | 1000W |
| Operation mode | Mechanical |
| Base material | PC |
| Input voltage | 220V-240VAC |
| Steam temperature | 135 ℃ |
| Antibacterial | 90 % |
| Capacity | 301ml |
| Temperature level | On-off single gear |
Instock
There are no reviews yet.