Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 2 kg |
|---|---|
| Dimensions | 2 × 2 × 2 cm |
| Hign-concerned Chemical | None, None |
| Steam Duration | 10-15 minutes, 30 minutes |
| Certification | ce, ce |
| Type | Steam Mop, Steam Mop |
| Power (W) | <800W, 1400W |
| Brand Name | LIXIU |
| Origin | US(Origin), US(Origin) |
| Brand | McCULLOCH |
| Special Feature | Large capacity tank |
| Surface Recommendation | Floor |
| Model Name | MC1385 |
| Included Components | Steam cleaner 23 accessories |
| Wattage | 1500 watts |
| Item Weight | 13 pounds |
| Item Display Dimensions | 1335 x 1905 inches |
| Form Factor | Cannister |
| Power Source | Corded Electric |
| Voltage | 120 Volts |
| Capacity | 4 Pounds |
| Style | MC1385 |
| Product Dimensions | 8D x 52W x 107H |
| Manufacturer | McCulloch |
| Country of Origin | China |
| Item model number | MC1385 |
| Customer Reviews | 44 out of 5 stars |
| Is Discontinued By Manufacturer | No |
| Care instructions | Hand Wash |
| Specifications | certified frustration-free |
| Assembly required | No |
| Number of pieces | 1 |
| Warranty Description | 2 year limited warranty |
| Batteries required | No |
Instock
There are no reviews yet.