Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 1 kg |
|---|---|
| Dimensions | 52 × 25 × 16 cm |
| Is Electric | No battery |
| Anti-wind Ability | . |
| Drone Weight | . |
| Takeoff Weight | . |
| Transit Time (Days) | . |
| Video Capture Resolution | other |
| Operator Skill Level | Beginner, Intermediate |
| Indoor/Outdoor Use | outdoor |
| Camera Mount Type | other |
| State of Assembly | Unassembled Kit |
| Controller Mode | MODE1, MODE2 |
| Flight Time | 5~10 |
| Control Channels | 6 channels |
| Controller Battery | Not included |
| Remote Distance | as show |
| Dimensions | 51cm-99cm |
| Charging Time | as show |
| Charging Voltage | as show |
| Power Source | Electric |
| Remote Control | No |
| Package Includes | Original Box |
| Material | Plastic, RUBBER |
| Features | other |
| Recommend Age | 14+y |
| Origin | Mainland China |
| Aerial Photography | No |
| Type | Airplane |
Instock
There are no reviews yet.