Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.7 kg |
|---|---|
| Dimensions | 84 × 22 × 7 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Is Electric | No battery |
| Anti-wind Ability | AA |
| Drone Weight | 220G |
| Takeoff Weight | 0-1500 |
| Transit Time (Days) | 1 |
| Video Capture Resolution | other |
| Operator Skill Level | Beginner |
| Indoor/Outdoor Use | outdoor |
| Camera Mount Type | other |
| Barcode | No |
| Certification | CE |
| Controller Mode | MODE2 |
| Flight Time | <5 |
| Control Channels | 2 CHANNELS |
| Controller Battery | 1 |
| Remote Distance | 1 |
| Dimensions | 100cm-150cm |
| Remote Control | Yes |
| Package Includes | Original Box |
| Material | Plastic |
| Features | other |
| Recommend Age | 14+y |
| Origin | Mainland China |
| Aerial Photography | No |
| Type | Airplane |
Instock
There are no reviews yet.