Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 40 kg |
|---|---|
| Dimensions | 62 × 71 × 100 cm |
| Power-off Protection | Yes |
| Castor | No |
| Model Number | MZ80-728E, MZ70-728E |
| Housing Material | Plastic, Stainless steel |
| Automatic Type | Automatic, Semi-automatic |
| Controlling Mode | Mechanical Timer Control |
| Heating Method | PTC |
| Max. Timing Limit | <60min |
| Certification | CE |
| Voltage (V) | 220V |
| Power (W) | 1501-2000W |
| Capacity | 5-10kg, 7kg |
| Brand Name | FirnFose, OEM |
| Origin | Mainland China |
| Power Source | Electric |
| Dryer Type | Tumble Dryer |
| Product name | Tumbler Dryer |
| Private Mold | Yes |
| Application | Hotel, Household |
Instock
There are no reviews yet.