Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.6 kg |
|---|---|
| Dimensions | 43 × 33 × 8 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Is Electric | lithium battery |
| Anti-wind Ability | / |
| Drone Weight | / |
| Takeoff Weight | 0-250g |
| Transit Time (Days) | / |
| Video Capture Resolution | other |
| Operator Skill Level | Beginner |
| Indoor/Outdoor Use | Indoor-Outdoor |
| Camera Mount Type | Fixed Camera Mount |
| Certification | CE |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Controller Mode | MODE2 |
| Flight Time | 10~20 |
| Control Channels | 2 CHANNELS |
| Controller Battery | / |
| Remote Distance | 120m |
| Remote Control | Yes |
| Package Includes | Original Box, Operating Instructions, charger, Remote Controller |
| Material | Foam |
| Features | FPV Capable, Obstacle Avoidance |
| Recommend Age | 14+y |
| Origin | Mainland China |
| Aerial Photography | No |
| Type | Airplane |
Instock
There are no reviews yet.