Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 8 kg |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 40 × 40 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Power Source | AC |
| Automatic Type | Semi-Automatic |
| Controlling Mode | Mechanical Timer Control |
| Heating Method | Lightwave |
| Max. Timing Limit | 61-120min |
| Certification | CE |
| Voltage (V) | 220V |
| Power (W) | 501-1000w |
| Capacity | <5kg |
| Brand Name | SAINTCIAGA |
| Origin | Mainland China |
| Airmate dryer model | HG08-R8 |
| Function | Drying and disinfection |
| Power | 1000W |
| Shape | Cubic |
| Bearing weight | 10kg-15kg |
| Maximum timing range | 121 minutes (inclusive)-240 minutes (inclusive) |
| Foldable or not | Yes |
| Production Enterprise | Airmate electric appliance (Jiujiang) Co., Ltd. |
| Item No. | HG08-R8 |
| Heating mode | PTC |
| Applicable scenarios | Household |
| With trundles or not | None |
| Does it offer power failure protection | Yes |
Instock
There are no reviews yet.