Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 5 kg |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 40 × 40 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Power Source | AC |
| Power-off Protection | Yes |
| Castor | No |
| Housing Material | STAINLESS STEEL |
| Automatic Type | Automatic |
| Controlling Mode | Microcomputer + Remote |
| Heating Method | Lightwave |
| Max. Timing Limit | 61-120min |
| Certification | CE, CCC |
| Voltage (V) | 220V |
| Power (W) | 501-1000w |
| Capacity | 5-10kg |
| Brand Name | SAINTCIAGA |
| Origin | Mainland China |
| Voltage | 220V |
| Maximum timing range | 121 minutes (inclusive)-240 minutes (inclusive) |
| Does it offer power failure protection | Yes |
| Production Enterprise | Rongyi Phoenix Nest |
| With trundles or not | None |
| Applicable object | Universal |
| Applicable scenarios | Household |
| Power | Less than 500W |
| Additional features | Sterilization and disinfection |
| Foldable or not | Yes |
| Function | Drying and disinfection |
| Shape | other/other |
| Control mode | Mechanical |
| Bearing weight | 5kg (inclusive)-10kg (Exclusive) |
| Heating mode | Three-dimensional surround heating |
Instock
There are no reviews yet.