Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 2.3 kg |
|---|---|
| Dimensions | 66 × 28 × 15 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Is Electric | lithium battery |
| Anti-wind Ability | 1 |
| Drone Weight | 2500g |
| Takeoff Weight | 1 |
| Transit Time (Days) | 1 |
| Video Capture Resolution | other |
| Operator Skill Level | Beginner, Intermediate |
| Indoor/Outdoor Use | Indoor-Outdoor |
| Camera Mount Type | other |
| State of Assembly | Almost Ready |
| Controller Mode | MODE1, MODE2 |
| Flight Time | 10~20 |
| Control Channels | 6 channels |
| Controller Battery | five |
| Remote Distance | 800m |
| Dimensions | 100cm-150cm |
| Power Source | Electric |
| Remote Control | Yes |
| Package Includes | Original Box, Batteries, Operating Instructions, charger, Remote Controller |
| Material | Plastic, Foam |
| Brand Name | NoEnName_Null, EVYVKV |
| Type | Airplane |
| Features | other |
| Aerial Photography | No |
| Origin | Mainland China |
| Recommend Age | 14+y, 6-12y |
Instock
There are no reviews yet.