Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 1 kg |
|---|---|
| Dimensions | 55 × 14 × 29 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Is Electric | lithium battery |
| Anti-wind Ability | good |
| Drone Weight | 111g |
| Takeoff Weight | 120g |
| Transit Time (Days) | 100meter |
| Video Capture Resolution | other |
| Operator Skill Level | Beginner, Intermediate |
| Indoor/Outdoor Use | outdoor |
| Camera Mount Type | other |
| Model Number | A380/747 |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Controller Mode | MODE1, MODE2 |
| Flight Time | 5~10 |
| Control Channels | 3 channels |
| Controller Battery | 1.5AAA |
| Warning | no fire |
| Remote Distance | 200meter |
| Dimensions | 31cm-50cm |
| Charging Time | 120minutes |
| Power Source | Electric |
| Remote Control | Yes |
| Package Includes | Original Box, Batteries, Operating Instructions, Remote Controller, USB CABLE |
| Material | Plastic |
| Brand Name | Luo Jiujiu |
| Features | Follow Me |
| Recommend Age | 14+y |
| Origin | Mainland China |
| Aerial Photography | No |
| Type | Airplane |
| attribute 1 | Remote Control Aircraft |
| attribute 2 | rc Aircraft |
| attribute 3 | A380 Aircraft Boeing |
| attribute 4 | Boeing 747 Fixed Wing |
| attribute 5 | Foam Aircraft |
| attribute 6 | 3-Channel Glider Model |
| attribute 7 | Boeing 747 |
Instock
There are no reviews yet.