Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.82 kg |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 2 × 5 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Plug Adapter | EU |
| Power (W) | 150w |
| Voltage (V) | 110V |
| Brand Name | AFDEAL |
| Type | Shoe Dryer |
| Certification | CE |
| Item Name | Electric Shoe Dryer |
| Feature 1 | Boot Warmer Shoe UV Foot Boot Dryer |
| Feature 2 | Eliminate Odor Fast Drying Boot Deodorizer |
| Feature 3 | Drying Boot Deodorizer Multifunction Socks Dryer |
| Color | White |
| Material | High temperature resistant and flame retardant material |
| EU rated voltage | 220-240V |
| US rated voltage | 100-120V |
| Rated power | 180W |
| Heating temperature | About 48°C |
Instock
There are no reviews yet.