Instock
| Weight | 3.2 kg |
|---|---|
| Dimensions | 100 × 40 × 20 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Is Electric | AA Battery |
| Anti-wind Ability | good |
| Drone Weight | – |
| Takeoff Weight | – |
| Transit Time (Days) | / |
| Video Capture Resolution | other |
| Operator Skill Level | Beginner, Intermediate, expert |
| Indoor/Outdoor Use | outdoor |
| Camera Mount Type | other |
| Barcode | No |
| Certification | CE |
| Model Number | FMS 1300MM PA-18 |
| State of Assembly | Almost Ready |
| Controller Mode | MODE1, MODE2 |
| Flight Time | 5~10 |
| Control Channels | 6 channels |
| Controller Battery | SELF PREPARED |
| Plugs Type | RANDOM |
| Warning | keep away from fire |
| Remote Distance | 1300m |
| Warranty | / |
| Dimensions | 100cm-150cm |
| Charging Voltage | 11.1V |
| Power Source | Electric |
| Remote Control | Yes |
| Package Includes | Original Box, Batteries, Operating Instructions, charger, Remote Controller |
| Material | Metal, Plastic, Carbon Fiber |
| Features | other |
| Recommend Age | 14+y |
| Origin | Mainland China |
| Aerial Photography | No |
| Type | Airplane |
| attribute 1 | Remote Control Model Plane |
| attribute 2 | rc airplane |
| attribute 3 | remote control |
| attribute 4 | Model Plane |
| attribute 5 | outdoor toy gift |
| attribute 6 | J3 Piper Super Cub Pnp Rtf Trainer Rc Electric Aircraft |
Instock
There are no reviews yet.