Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 2.2 kg |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 10 × 10 cm |
| Anti-wind Ability | 500 |
| Drone Weight | 500 |
| Takeoff Weight | 500 |
| Transit Time (Days) | 500 |
| Video Capture Resolution | other |
| Operator Skill Level | Beginner, Intermediate, expert |
| Indoor/Outdoor Use | Indoor-Outdoor |
| 3C | Type |
| Camera Mount Type | other |
| Barcode | No |
| Certification | 3C |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Controller Mode | MODE2 |
| Flight Time | 20~30, About 15mins |
| Control Channels | 4 channels |
| Controller Battery | AA, *AA Battery(Not Included) |
| Remote Distance | 2000m, About 2000M |
| Dimensions | 51cm-99cm |
| Power Source | Electric |
| Remote Control | Yes |
| Package Includes | Original Box, Batteries, Operating Instructions, Remote Controller, USB CABLE |
| Material | Foam |
| Features | other, Wi-Fi |
| Recommend Age | 14+y |
| Origin | Mainland China |
| Aerial Photography | No |
| Type | Airplane |
| Charging Time | About 120-150mins |
| Type Number | HLK0808 |
| Warning | Not suitable for children under three years old |
| Model Number | HLK0808 |
| Warranty | 1 month |
| Plugs Type | USB |
| Charging Voltage | 110-240V |
Instock
There are no reviews yet.