Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.2 kg |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 10 × 10 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Is Electric | lithium battery |
| Quantity | 1 pcs |
| Wheelbase | Bottom Plate |
| Size | 96*47*25mm |
| Technical parameters | value 2 |
| Model Number | TER 7.6V Battery |
| For Vehicle Type | Cars |
| Tool Supplies | Battery |
| Four-wheel Drive Attributes | Battery |
| Remote Control Peripherals/Devices | Battery |
| Upgrade Parts/Accessories | Lithium Battery |
| RC Parts & Accs | Batteries – LiPo |
| Material | Composite Material |
| Brand Name | Teranty |
| Origin | Mainland China |
| Recommend Age | 14+y |
| Use | Vehicles & Remote Control Toys |
| Certification | CE |
| Model 1 | TER 2S 7.6V 5300MAH 140C |
| Model 2 | GNB 7.6V |
| Model 3 | 5300mAh |
| Model 4 | 2S |
| Model 5 | GNB 2S |
| Model 6 | GaiNeng |
| Model 7 | T |
| Model 8 | XT60 |
| Model 9 | 7.6V |
| Model 10 | 7.6V Battery |
| Model 11 | TATTU Battery |
| Model 12 | TATTU |
| Model 13 | racing |
| Model 14 | vehicle |
| Model 15 | 140C |
| Model 16 | Lipo Battery |
| Model 17 | car |
| Model 18 | HV |
Instock
There are no reviews yet.