Instock
| Weight | 245 kg |
|---|---|
| Dimensions | 11 × 11 × 12 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Capacity | <500g |
| Voltage (V) | 110V |
| Power (W) | <500w |
| Brand Name | DUTRIEUX |
| Origin | Mainland China |
| Condition | New |
| Place of Origin | Henan, China |
| Voltage | 220v/380v |
| Power | 750w |
| Dimension(L*W*H) | 1000*980*1080mm |
| Weight | 285 KG |
| Warranty | 1 Year |
| Raw material | Water, Wheat, Corn, Milk, Flour, Soybean, Egg, Sugar |
| Output product name | Baguetter |
| Key Selling Points | High Productivity |
| Marketing Type | Hot Product 2023 |
| Machinery Test Report | Provided |
| Video outgoing-inspection | Provided |
| Warranty of core components | 1 Year |
| Core Components | Bearing, Motor, Pump, Engine |
| Power Source | Electric |
| Product name | Baguette Dough Moulder |
| Application | Bread Processing Machine |
| Usage | Baguette Dough Machine |
| Function | Bread Bakery Line Machine |
| Type | Bread Making Equipment |
| Name | Baguette Dough Machine |
| Suitable for | Bakery Machine French Baguette Moulder |
| Keyword | High Production |
| Material | Food Grade Stainless Steel |
| Feature | High Efficiency Easy Operation |
Instock
There are no reviews yet.