Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 1.3 kg |
|---|---|
| Dimensions | 34 × 26 × 10 cm |
| Anti-wind Ability | 55 |
| Drone Weight | 56 |
| Takeoff Weight | 56 |
| Transit Time (Days) | 120 |
| Video Capture Resolution | other |
| Operator Skill Level | Beginner, Intermediate |
| Indoor/Outdoor Use | Indoor-Outdoor |
| Camera Mount Type | other |
| Barcode | No |
| Certification | CE |
| Model Number | K127 |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Controller Mode | MODE2 |
| Flight Time | 5~10 |
| Control Channels | 6 channels |
| Controller Battery | 6*AA batteries Not included |
| Plugs Type | usb |
| Warning | take care of it |
| Remote Distance | 80-100M |
| Warranty | 30days |
| Dimensions | 11cm-30cm |
| Charging Time | 50-60minutes |
| Charging Voltage | 3.7V |
| Power Source | Electric |
| Remote Control | Yes |
| Package Includes | Original Box, Batteries, Operating Instructions, Remote Controller, USB CABLE |
| Material | Metal, Plastic |
| Brand Name | wltoys |
| Features | other |
| Recommend Age | 14+y |
| Origin | Mainland China |
| Aerial Photography | No |
| Type | Airplane |
| Motor | 1106 Brushless Motor |
| Battery Voltage | 3.7V(450MAH) |
Instock
There are no reviews yet.