Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 200 kg |
|---|---|
| Dimensions | 26 × 10 × 70 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Capacity | <500g |
| Voltage (V) | 110V |
| Power (W) | <500w |
| Brand Name | DUTRIEUX |
| Origin | Mainland China |
| Condition | New |
| Production Capacity | 120kg/h |
| Type | Bread |
| Place of Origin | Shanghai, China |
| Voltage | 220v |
| Power | 2KW |
| Dimension(L*W*H) | 450*66*168cm |
| Weight | 375 KG |
| Warranty | 1 Year |
| Marketing Type | Hot Product 2019 |
| Machinery Test Report | Provided |
| Video outgoing-inspection | Provided |
| Warranty of core components | 1 Year |
| Core Components | PLC |
| Key Selling Points | Automatic |
| Product name | Bread Maker |
| Main machine | Bread machine, filling machine, pinching cutter machine, machete unit |
| Application | Bread, steamed bun, crispy cakes |
| Product weight | 10g~250g |
| Shape of products | Square, round etc |
| Frequency converter | Delta from Taiwan |
| Machine parts contacting food | Food grade special material |
| Advantage | Easy Operation High Efficiency |
Instock
There are no reviews yet.