Instock
| Weight | 8 kg |
|---|---|
| Dimensions | 42 × 28 × 27 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Power Source | AC |
| Certification | CE, EMC, RoHS |
| Power (W) | 1201-1500W |
| Voltage (V) | 220V |
| Brand Name | WUXEY |
| Origin | Mainland China |
| power | 1000W and above |
| Temperature control method | Independent temperature control of upper and lower tubes, Independent temperature control |
| Product Category | Electric oven |
| Model | JSD-2201 |
| energy efficiency class | Level 3 |
| liner material | Galvanized sheet |
| Product certification | CQC |
| Shell process | wire drawing |
| IPO time | 2023 |
| after-sales services | Store three guarantees |
| rated voltage | 220 |
| Body material | stainless iron |
| reservation function | without |
| Number of heating tubes | Four. |
| style | Horizontal |
| brand | Xabazy/Beckham Pig |
| item number | 2201 |
| liner size | 296X225X230MM |
| Applicable number of people | 2-3 people |
| safety function | Automatic power failure |
| rated power | 1500 |
| Control method | mechanical |
| Panel type | Black microcrystalline panel |
| liquid crystal display | without |
| mode of operation | Knob model |
| Main downstream platforms | Amazon |
| Licensable private label | Yes |
| weight | 3.5 |
| Product size | 420X280X270MM |
| function | Independent temperature control of upper and lower tubes |
| Rated frequency | 50 |
| Smart Type | Smart is not supported. |
| Main sales areas | South East Asia |
| capacity | 21-30 liters |
Instock
There are no reviews yet.