Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 7.8 kg |
|---|---|
| Dimensions | 58 × 42 × 40 cm |
| Number of Ovens | Single |
| Power Source | Electric |
| Number of Heating Elements | 4 |
| Control | Other |
| Style | Horizontal |
| Controlling Mode | Mechanical Timer Control |
| Certification | CE, RoHS |
| Type | Hot Plate Oven |
| Material | aluminum |
| Power (W) | 2000-2500w |
| Capacity | >41L |
| Voltage (V) | 220V |
| Brand Name | DUTRIEUX |
| Origin | Mainland China |
| Power | 2000W |
| Temperature control method | Unified temperature control for upper and lower tubes |
| Color | 48L [Pink], 48L [Green] |
| Product Category | Electric Oven |
| Inner material | Galvanized sheet |
| Shell Process | Wire drawing |
| Rated voltage | 220V |
| Fuselage Material | Stainless Steel |
| Appointment function | None |
| Number of heating tubes | 4 |
| Styles | Horizontal |
| Security Features | Automatic power off |
| Control method | Push Button Type |
| Operation method | Push Button Type |
| Weight | 5.48KG |
| Product Size | 540X380X332MM |
Instock
There are no reviews yet.