Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 15 kg |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 40 × 40 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Power Source | AC, Electric |
| Number of Ovens | Single |
| Number of Heating Elements | 2 |
| Control | Digital |
| Controlling Mode | Digital Timer Control |
| Certification | CE, CCC |
| Material | aluminum |
| Power (W) | 801-1200W |
| Voltage (V) | 220V |
| Brand Name | SAINTCIAGA |
| Origin | Mainland China |
| Model | KK01-D |
| Smart Type | Smart is not supported. |
| Capacity range | 11L (inclusive) -20L (inclusive) |
| capacity | 18L |
| Temperature control method | Unified temperature control of upper and lower pipes |
| style | Horizontal |
| Control method | Computer type |
| power | 1200W |
| Product Category | Air oven |
| Color classification | 18L beige – electronic |
Instock
There are no reviews yet.