Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 18 kg |
|---|---|
| Dimensions | 41 × 44 × 49 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Power Source | AC, Electric |
| Number of Ovens | Single |
| Number of Heating Elements | 6 |
| Control | Digital |
| Controlling Mode | Digital Timer Control |
| Certification | CE, GS |
| Type | Steam Oven |
| Material | STAINLESS STEEL |
| Power (W) | 1201-1500W |
| Capacity | 11-20L |
| Voltage (V) | 220V |
| Brand Name | SAINTCIAGA |
| Origin | Mainland China |
| Electric oven capacity | 20L |
| Appearance style | Horizontal |
| Control mode | Microcomputer type |
| Temperature controlling method | Up and down independent temperature adjustment |
| Material of liner | Galvanized sheet |
Instock
There are no reviews yet.