Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 19 kg |
|---|---|
| Dimensions | 61 × 54 × 42 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Power Source | AC, Electric |
| Number of Ovens | Single |
| Model Number | EP1A |
| Number of Heating Elements | 6 |
| Control | mechanical |
| Style | Horizontal |
| Controlling Mode | Mechanical Timer Control |
| Certification | CE |
| Type | Hot Plate Oven |
| Material | STAINLESS STEEL |
| Power (W) | 2500W |
| Capacity | 21-30L |
| Voltage (V) | 220V |
| Brand Name | XEOLEO |
| Origin | Mainland China |
| Temperature | ~350 degree |
| Product size | 496*490*350mm |
| Inner Size | 350*350*200mm |
| N.W/G.W | 14/18(24)KG |
Instock
There are no reviews yet.