Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 1.1 kg |
|---|---|
| Dimensions | 34 × 34 × 13 cm |
| Is Electric | lithium battery |
| Anti-wind Ability | 5 |
| Drone Weight | 120g |
| Takeoff Weight | 120g |
| Transit Time (Days) | 150m |
| Video Capture Resolution | 1080p FHD |
| Operator Skill Level | Beginner, Intermediate, expert |
| Indoor/Outdoor Use | outdoor |
| Camera Mount Type | Fixed Camera Mount |
| Barcode | Yes |
| Certification | CE |
| Model Number | 761-11 |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Controller Mode | MODE2 |
| Flight Time | 10~20 |
| Control Channels | 4 channels |
| Controller Battery | AA |
| Warning | no fire |
| Remote Distance | 150m |
| Dimensions | 31cm-50cm |
| Charging Time | 150minute |
| Charging Voltage | 3.7v |
| Power Source | Electric |
| Remote Control | Yes |
| Package Includes | Original Box, Batteries, Operating Instructions, Remote Controller, USB CABLE |
| Material | Foam |
| Brand Name | Luo Jiujiu |
| Features | Follow Me |
| Recommend Age | 14+y |
| Origin | Mainland China |
| Aerial Photography | No |
| Type | Airplane |
| feature1 | Remote Control Toys |
| feature2 | RC Airplane |
| feature3 | Children Toys |
| feature4 | Collectible Model |
| feature5 | Toys for children |
| feature6 | Surprise Gift |
Instock
There are no reviews yet.