Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 1 kg |
|---|---|
| Dimensions | 36 × 36 × 15 cm |
| Is Electric | lithium battery |
| Anti-wind Ability | 4 |
| Drone Weight | 120g |
| Takeoff Weight | 120g |
| Transit Time (Days) | 200 |
| Video Capture Resolution | other |
| Operator Skill Level | Beginner, Intermediate, expert |
| Indoor/Outdoor Use | outdoor |
| Camera Mount Type | other |
| Certification | CE |
| Model Number | 761-15 |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Controller Mode | MODE2 |
| Flight Time | 10~20 |
| Control Channels | 4 channels |
| Controller Battery | AA |
| Remote Distance | 200M |
| Dimensions | 31cm-50cm |
| Charging Time | 2H |
| Charging Voltage | 3.7v |
| Power Source | NITRO |
| Remote Control | Yes |
| Package Includes | Original Box, Batteries, Operating Instructions, charger, Remote Controller, USB CABLE |
| Material | Metal, Plastic, Foam |
| Features | other |
| Recommend Age | 14+y |
| Origin | Mainland China |
| Aerial Photography | No |
| Type | Airplane |
Instock
There are no reviews yet.