Instock
| Weight | 0.6 kg |
|---|---|
| Dimensions | 28 × 30 × 10 cm |
| Is Electric | lithium battery |
| Anti-wind Ability | / |
| Drone Weight | / |
| Takeoff Weight | / |
| Transit Time (Days) | / |
| Video Capture Resolution | 720P HD |
| Operator Skill Level | Beginner, Intermediate |
| Indoor/Outdoor Use | Indoor-Outdoor |
| Camera Mount Type | other |
| Controller Mode | MODE1 |
| Flight Time | 5~10 |
| Control Channels | 4 channels |
| Controller Battery | AAA Battery(Not Include) |
| Remote Distance | 300m |
| Charging Voltage | 3.7V 300mAh |
| Power Source | Electric |
| Remote Control | Yes |
| Package Includes | Original Box, Batteries, Operating Instructions, Remote Controller, USB CABLE |
| Material | Metal, Plastic |
| Brand Name | JIKEFUN |
| Features | other, Wi-Fi |
| Recommend Age | 14+y |
| Origin | Mainland China |
| Aerial Photography | No |
| Type | Airplane, Remote Control Plane |
| Color | Red, Yellow and Blue |
| Item | EPP Foam Gliders |
| Feature 1 | Emotion, Vision, Intellectual Develpment |
| Feature 2 | Children Gift, New Year Gift, Chrismas Gift, Birthday Gift |
| Suitable | Boys, Girls, Beginner and Adult |
| Dropshipping | Support |
Instock
There are no reviews yet.