Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 30 kg |
|---|---|
| Dimensions | 90 × 80 × 70 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Voltage (V) | 220V |
| Power (W) | 1w |
| Brand Name | XMSJ |
| Origin | Mainland China |
| Condition | New |
| Warranty | 1 Year |
| Dimension(L*W*H) | 550X410X750mm |
| Power | 1400W |
| After-sales Service Provided | Free spare parts |
| Weight | 15KG |
| Voltage | 220V/110V |
| Application fields | Dairy products factory, Commercial catering, Snack food factory |
| Output product name | Popcorn |
| Key Selling Points | Energy saving |
| After Warranty Service | Online support, Video technical support |
| Local Service Location | None |
| Showroom Location | None |
| Video outgoing-inspection | Provided |
| Machinery Test Report | Provided |
| Marketing Type | Ordinary Product |
| Warranty of core components | 1 Year |
| Core Components | PLC, Motor, Bearing |
| Model Number | XSL-53 |
| Material | Stainless Steel+glass |
| Application | Butterfly Popcorns |
| Usage | Popcorn Snack Foods Making |
Instock
There are no reviews yet.