Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.46 kg |
|---|---|
| Dimensions | 38 × 7 × 31 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Is Electric | No battery |
| Anti-wind Ability | YES |
| Drone Weight | 40g |
| Takeoff Weight | 40g |
| Transit Time (Days) | 100M |
| Video Capture Resolution | other |
| Operator Skill Level | Beginner |
| Indoor/Outdoor Use | outdoor |
| Camera Mount Type | other |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Controller Mode | MODE2 |
| Flight Time | 10~20 |
| Control Channels | 2 CHANNELS |
| Controller Battery | 3*AA Battery |
| Remote Distance | 100M |
| Charging Time | 45MINS |
| Power Source | Electric |
| Remote Control | Yes |
| Package Includes | Original Box, Operating Instructions, Remote Controller, USB CABLE |
| Material | Foam |
| Brand Name | Fremego |
| Features | other |
| Recommend Age | 14+y |
| Origin | Mainland China |
| Aerial Photography | No |
| Type | Airplane |
| plane style | RC plane |
| Airplane | Airplane remote control |
| Aircraft | Remote control aircraft |
| Children toys | RC airplane |
| For Children New Year Gift | Best Toy for Kids |
| Toys For Boys And Girls | Children gift/Christmas gifts/Birthday Gifts |
| Support Dropshipping | Support Wholesale |
Instock
There are no reviews yet.