Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 2.3 kg |
|---|---|
| Dimensions | 65 × 40 × 20 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Is Electric | No battery |
| Anti-wind Ability | 1 |
| Drone Weight | 1 |
| Takeoff Weight | 1 |
| Transit Time (Days) | 1 |
| Video Capture Resolution | other |
| Operator Skill Level | Beginner, Intermediate |
| Indoor/Outdoor Use | outdoor |
| Camera Mount Type | other |
| Certification | CE |
| State of Assembly | Almost Ready |
| Controller Mode | MODE2 |
| Flight Time | 5~10 |
| Control Channels | 6 channels |
| Controller Battery | AA |
| Remote Distance | 800m |
| Remote Control | Yes |
| Package Includes | Original Box |
| Material | Plastic, Foam |
| Brand Name | EVYVKV |
| Features | other |
| Recommend Age | 14+y |
| Origin | Mainland China |
| Aerial Photography | No |
| texture of material | PP |
| Power supply mode | Battery |
| 3C configuration category | Toys for children aged 14 and above |
| colour | Blue: KIT (empty machine), Blue: PNP, Blue: RTF Complete Machine Package, Orange: KIT (empty machine), Orange: PNP, Orange: RTF Complete Machine Package |
| Applicable age | Middle aged (36-60 years old) |
| category | Aviation model |
Instock
There are no reviews yet.