Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 1.6 kg |
|---|---|
| Dimensions | 1 × 1 × 1 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Voltage (V) | 220V |
| Hot Plate Surface | Coil Hotplate |
| Housing | STAINLESS STEEL |
| Model Number | R.8843 |
| Certification | none |
| Installation | Countertop |
| Brand Name | BAIHUAN |
| Origin | Mainland China |
| Function | Stew Soup |
| Panel Material | Black Crystal Microcrystalline Panel Ceramic Panel |
| Fire Gear | 2-file |
| Waterproof Function | No |
| Rated Power | 1000W |
| Rated Frequency | 50/60HZ |
| Product Size | 21*21*6cm |
| Thickness Of Induction Cooker | 6cm |
| Weight | 1350g |
| Power / Power Consumption / W | 1000W |
| Packing List | See Details |
| Operation Mode | Semi-automatic |
| Product Category | Electromagnetic Furnace |
Instock
There are no reviews yet.