Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 3 kg |
|---|---|
| Dimensions | 30 × 40 × 10 cm |
| Voltage (V) | AC100-240V |
| Hot Plate Surface | Solid Hotplate |
| Housing | Metal |
| Brand Name | SenHuaYan |
| Origin | Mainland China |
| Name | Hot Plates |
| Model | BD-838 |
| Power | 2200W |
| 3C certification | 2021180712026008 |
| Color | White |
| Energy efficiency index | three-level |
| Firepower gear | 10th gear |
| Appointment function available | No |
| Operation method | Touch button+Knob control |
| Heating principle | Electric heating wire |
| Type of induction cooker panel | Black microcrystalline panel |
| Function | Timing, stir-fry, stir-fry, boil, fry, other |
| Is it waterproof? | Yes |
| Input Voltage | AC100-240V |
| Frequency | 50-60Hz |
Instock
There are no reviews yet.