Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.462 kg |
|---|---|
| Dimensions | 50 × 24 × 8 cm |
| Is Electric | lithium battery |
| Anti-wind Ability | 1 |
| Drone Weight | 0.2KG |
| Takeoff Weight | 0.1KG |
| Transit Time (Days) | 200M |
| Video Capture Resolution | other |
| Operator Skill Level | Beginner |
| Indoor/Outdoor Use | Indoor-Outdoor |
| Camera Mount Type | other |
| Controller Mode | MODE1 |
| Flight Time | 10~20 |
| Control Channels | 4 channels |
| Controller Battery | 3 * AA Battery |
| Remote Distance | 500m |
| Remote Control | Yes |
| Package Includes | Original Box, Batteries, Operating Instructions, Remote Controller |
| Material | Metal, Plastic |
| Features | other |
| Recommend Age | 14+y |
| Origin | Mainland China |
| Aerial Photography | No |
| Type | Airplane |
Instock
There are no reviews yet.