Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 1 kg |
|---|---|
| Dimensions | 26 × 6 × 25 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Voltage (V) | AC220v |
| Hot Plate Surface | Coil Hotplate |
| Housing | Plastic |
| Model Number | DMS-501 |
| Certification | CB, ce, CSA, EMC, EMF, LFGB, ROHS, SASO, UR, CE |
| Installation | Countertop |
| Brand Name | SenHuaYan |
| Origin | Mainland China |
| Name | Hot plate |
| Power | 800w |
| Color | Black White |
| Sizes | 21cm * 0.9cm * 19.5cm |
| Power levels | 5th gear |
| Induction cooker burner | 1 |
| Reservation function is provided | None |
| Operation mode | Touch type |
| Heating principle | Heating wire |
| Have authorized private brands | Yes |
| Induction cooker panel type | Black microcrystal panel |
| Function | Cooking, boiling water, high heat |
| Waterproof or not | No |
| Frequency | 50Hz |
Instock
There are no reviews yet.