Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.18 kg |
|---|---|
| Dimensions | 15 × 20 × 15 cm |
| Video Capture Resolution | other |
| Operator Skill Level | Beginner, Intermediate, expert |
| Indoor/Outdoor Use | Indoor-Outdoor |
| Camera Mount Type | other |
| Barcode | No |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Controller Mode | MODE1, MODE2 |
| Control Channels | 4 channels |
| Controller Battery | 1.5V, 2*AA Battery(not included) |
| Remote Distance | 120m, 120m |
| Power Source | Electric |
| Remote Control | Yes |
| Package Includes | Original Box |
| Material | Metal, Plastic |
| Features | App-Controlled |
| Recommend Age | 12+y |
| Origin | Mainland China |
| Aerial Photography | No |
| Type | Airplane |
| Charging Voltage | 3.7V |
| Flight Time | about 12-15 minutes |
| Plugs Type | USB |
Instock
There are no reviews yet.