Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 45 kg |
|---|---|
| Dimensions | 65 × 45 × 30 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Voltage (V) | 110V, 220 |
| Power (W) | 11w, 3600 |
| No. of Slices | 2, 6 |
| Interchangeable Plates | Grilling / Panini Press Plates, Waffle Plates, Grilling / Panini Press Plates |
| Brand Name | DUTRIEUX |
| Origin | Mainland China |
| Warranty | 1 Year |
| Operating Language | English |
| Application | Hotel, Commercial, Household |
| Power Source | Electric |
| App-Controlled | NO |
| Place of Origin | China |
| Model Number | GD-813 |
| Dimension(L*W*H) | 570*370*210mm |
| WEIGHT | 27kg |
| Material | stainless steel |
| OEM/ODM | YES, Custom logo |
| Suitable for | sandwich makers, panini press |
| Coating | non-stick Coating |
| Advantage | Easy Operation High Efficiency |
| Plate | 2 plate Non-stick Coated |
| Suit for | snack shop, bakery shop, restaurant |
Instock
There are no reviews yet.