Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 2.22 kg |
|---|---|
| Dimensions | 104 × 24 × 21 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Is Electric | No battery |
| Anti-wind Ability | as show |
| Drone Weight | as show |
| Takeoff Weight | as show |
| Transit Time (Days) | as show |
| Video Capture Resolution | other |
| Operator Skill Level | Beginner |
| Indoor/Outdoor Use | outdoor |
| Camera Mount Type | other |
| Model Number | F16 Fighting Falcon |
| Controller Mode | MODE2 |
| Flight Time | 5~10 |
| Control Channels | 6 channels |
| Controller Battery | NOT included |
| Remote Distance | as show |
| Remote Control | Yes |
| Package Includes | Original Box |
| Material | Plastic |
| Features | other |
| Recommend Age | 14+y |
| Origin | Mainland China |
| Aerial Photography | No |
| Type | Airplane |
| Recommended Remote Control | 2.4GHz 6-channel |
| Recommended Battery | 4S 2200-2600mAh 35C and above with XT60 plug |
Instock
There are no reviews yet.