Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 33 kg |
|---|---|
| Dimensions | 47 × 47 × 47 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Capacity | <4L |
| Brand Name | DUTRIEUX |
| Origin | Mainland China |
| Machine Type | Industrial Ultrasonic Cleaner |
| Applicable Industries | Machinery Repair Shops |
| Video outgoing-inspection | Provided |
| Machinery Test Report | Provided |
| Marketing Type | New Product 2020 |
| Warranty of core components | 1 Year |
| Core Components | Ultrasonic transducer and generator |
| Condition | New |
| Place of Origin | Guangdong, China |
| Fuel | Electric |
| Use | Degreasing |
| Cleaning Process | Solvent Cleaning |
| Cleaning Type | Industrial Ultrasonic Cleaner |
| Material | Metal / Coil |
| Power | 90 |
| Dimension(L*W*H) | 457*415*470mm |
| Warranty | 1 Year |
| Weight (KG) | 9 kg |
| Product name | Ultrasonic Cleaning Machine |
| Power Supply | 220V |
Instock
There are no reviews yet.