Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 58 kg |
|---|---|
| Dimensions | 60 × 56 × 43 cm |
| Capacity | 6.1-8L |
| Brand Name | XMSJ, OUFU |
| Origin | Mainland China |
| Applicable Industries | Other |
| Showroom Location | None |
| Video outgoing-inspection | Provided |
| Machinery Test Report | Provided |
| Marketing Type | New Product 2020 |
| Warranty of core components | 2 years |
| Core Components | Engine |
| Condition | New |
| Place of Origin | ZHE |
| Type | Extraction |
| Voltage | 220V/380V/440V |
| Power | 0.15~75kw |
| Weight | 200 KG |
| Dimension(L*W*H) | 90*64*169CM |
| Year | 2023 |
| Warranty | 1 Year |
| Product name | Fruit and Vegetable Dehydrator |
| Function | Food Drying |
| Application | Fruit |
| Keywords | Fruit and Vegetable Dehydrator |
| Used for | Food Processing Plant |
| Package | Wooden Case |
| Color | Stainless Steel Color |
| Advantage | Easy Operation High Efficiency |
| Suitable for | Fuits |
| Heating source | Electricity |
Instock
There are no reviews yet.