Instock
| Weight | 79 kg |
|---|---|
| Dimensions | 80 × 80 × 120 cm |
| Capacity | >8L, 100 |
| Brand Name | XMSJ, JIAJIARE |
| Origin | Mainland China |
| After-sales Service Provided | Free spare parts, Field maintenance and repair service |
| Warranty | 2 years |
| Application | Garage, Commercial, Washing |
| Power Source | Solar, Manual |
| Type | Evacuated Tube |
| Circulation Type | Direct / Open Loop (Active) |
| Connection Type | Direct-Plug |
| Installation | Freestanding |
| Housing Material | Stainless steel |
| Place of Origin | Zhejiang, China |
| Model Number | NPV-GS-15A |
| Product name | Evacuated Tubes Solar Water Heaters For Bathing |
| Inner tank | SUS304-2B Stainless Steel |
| Outer tank | Galvanized steel/PVDF/SUS |
| Vacuum tube | 3-target all glass tube |
| Frame | Galvanized steel/Alaminum ally/SUS Galvanized |
| Absorption coating | ALN-SS/CU |
| Payment | T/T:30% in advance, 70% balance before shipment |
| Certification | CE, RoHS, EN12976-2, Solar Keymark, SRCC, ISO |
Instock
There are no reviews yet.